Get Adobe Flash player
صفحه اصلی صندوق قرض الحسنه درباره صندوق قرض الحسنه راهیان نور

درباره صندوق

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی صندوق:

با عنایت خاصه حضرت زهرا سلام الله علیها و سفارشات قرآن کریم و ائمه معصومین علیهم السلام بر دستگیری از برادران دینی و مومن، عده ای از برادران و جوانان هیئت راهیان نور نسیم شهر در اسفند ماه سال 1386 برای عمل نمودن به این امر مهم، صندوق هیئت را تشکیل دادند که اهداف این صندوق رفع مشکلات مالی و اهدای وام قرض الحسنه می باشد.

اعضای این صندوق در اوایل تاسیس آن قریب به 20 نفر بودند که با اختصاص مبلغی به عنوان ماهیانه کار خود را شروع نمود و بعد از مدت 6ماه اقدام به دادن وام قرض الحسنه نمود.

الف -اهداف

این صندوق در جهت حمایت های مالی هر چند ناچیز، به منظور رفع و کاهش مشکلات مالی، از طریق اهدای وام قرض الحسنه به برادران ایجاد گردیده است که اعضای صندوق قرض الحسنه با توجه به اعتماد متقابلی که بین آنها و مسئول صندوق و هیئت امنا دارند در جهت انجام این هدف مقدس بر آمده اند که این اعتماد در سایه محبت ائمه (ع) به دست آمده است.

ب -ارکان صندوق و وظایف آنها

در پایان هر سال از بین اعضای صندوق افرادی به عنوان هیئت امنا از طرف اعضا انتخاب می شود تا در جهت اجرایی کردن مصوبات صندوق مسئول صندوق را یاری کنند.

وظایف ارکان صندوق:

مسئول صندوق و هیئت امنا وظیفه دارند سالانه در مورد عملکرد فعالیت های صورت گرفته و نیز تصمیم گیری در مورد نحوه ی اولویت بندی افراد برای دریافت وام های عادی و ضروری به اعضا گزارش مستند ارائه دهند و همچنین در مورد مسائلی که در طول سال در ارتباط با صندوق است، تصمیم گیری کنند.

و از دیگر وظایف مهم آنها، تعیین مبلغ حق عضویت ماهانه، حق عضویت اعضای جدید، تعیین مبلغ وام های درخواستی اعم از قرض الحسنه عادی و ضروری و تعیین تعداد اقساط وام ها می باشد.

شرایط درخواست عضویت در صندوق:

1-    فرد متقاضی عضویت در صندوق، باید از اعضای هیئت راهیان نور نسیم شهر باشد.

2-    فرد متقاضی عضویت، باید ملزم به پذیرش کلیه مفاد اساسنامه صندوق  باشد.

3-    فرد متقاضی باید مبلغ 150،000 تومان (یکصدو پنجاه هزار تومان) به عنوان پشتوانه بپردازد.

4-    فرد متقاضی متعهد به پرداخت سهم ماهیانه خود می باشد که بصورت سه ماه یکبار به مبلغ 50،000 تومان (پنجاه هزار تومان)است.

5-    عضویت در صندوق دارای محدودیت سنی و جنسیتی می باشد و افراد باید بالای 15 سال و مذکر باشند.

6-    فرد متقاضی باید مورد تایید حداقل دو نفر از اعضای صندوق باشد.

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
download_adress

تدبر در قرآن

وب سایت هیئت راهیان نور را چگونه ارزیابی می کنید؟