Get Adobe Flash player
صفحه اصلی معرفی هیئت

معرفي هيئت راهيان نور نسيم شهر

هو
۞ وَلتَكُنْ مِنْكُمْ اُمَّةٌ يَدْعُونَ اِلَي الْخَير وَ ياْمُرُونَ بالْمَعرُوفِ وَ يَنْهَوُنَ عَن الْمُنْكِرَ وَ اوُلئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ۞ 


"و بايد از شما مسلمانان برخي (كه دانا و با تقوي ترند ) خلق را به خير و صلاح دعوت كنند و مردم را به نيكوكاري امر كرده و از بدكاري نهي كنند و اينان كه به حقيقت واسطه ي هدايت خلق هستند در دو عالم در كمال پيروزبختي و رستگاري خواهند بود".    

آآيه ي ١٠٤- آل عمران

الهي : ناتوانم و در راهم و گردنه هاي سخت در پيش و بار گران بر دوش يا هادي اِهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقيمْ۞صِراطَ الَّذينَ انْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْر الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَ لَاالضّالينَ ۞

با الهام از آيه ي شريفه ي فوق و به منظور نشر و بسط فرهنگ اسلامي در سطح اجتماع ، در ظل حكومت اسلامي و تحقق يافتن هر چه بهتر قوانين و مقررات دين مبين اسلام و فرامين انسان ساز قرآن كريم و با اطاعت كامل از دستورات خداوند تبارك و تعالي و برگزيدگان برحقش ، حاملان وحي( عليهمالسلام) و ائمه ي اطهار (سلام الله عليها) و پيروي از رهبري انقلاب اسلامي ، ولي امر مسلمين ؛در زمينه هاي جذب و پرورش نوجوانان وجوانان مؤمن تحصيل كرده و همه ي انسانهاي عاشق خوبي و انسانيت و نيز حركت در مسير خود سازي و انسان سازي و در جهت حفظ ارزشهاي دين مقدس اسلام و خون شهيدان و ياري سرّالمستودع زمان ، امام برحق و ولي عصر ، لنگر آسمان و زمين ، مهدي موعود ، حضرت مولي( م ح م د )(عج) ، هيئت راهيان نور درسال ۱۳۷۷ به همت تعدادي اندك از ياران امام زمان( عج) كه جواناني بسيار پاك و نوراني و تحصيل كرده بودند ، تشكيل گرديد...

 به حمد رب العالمين از همان روزهاي نخستين با برگزاري جلسات هفتگي درمنازل عزيزان اعضاء ، و تكيه بر شعور ، فهم داير گرديد. درهمان روزهاي ابتدايي شايد تعداد اعضا به كمتر از ١٠ نفر مي رسيد اما به لطف ﺣﻘﻴﻘﺔالحقايق و توجهات خاصه امام زمان (عج) امروز شمار اعضاي هيئت به ارقامي باور نكردني صعود كرده است.

وعده ي ديدار عاشقان الله و ائمه ي معصومين(ع) هر پنج شنبه و ايام خاص ، در فصول گوناگون سال است.

ويژگيهاي منحصر به فرد و مخصوص اين انجمن اسلامي به شرح زير است :

١. اين محفل نوراني به نام "هيئت راهيان نور" به هيچ كس و نهاد خاصي تعلق و تكيه ندارد و فقط و فقط به ياري و عنايت حضرت حجت ابن الحسن ، مهدي موعود چشم اميد دوخته است و تنها به جهت جلب رضايت قلب آن يگانه منجي عالم برگزار مي گردد.چه كليه ي افرادي كه شارك در هيئت اند از جمله سخنرانان ، مداحين ، مستعمين ، خاد مين و... به قصه ي اظهار ارادت و به شكرانه ي سلامت آن بزرگوار كريم گرد هم مي آيند و تنها آرزو و تلاششان در چهار چوب دستورات شرعي ، قرآني و عرفاني ، حركت در مسير خودسازي و انسان سازي است.

٢. اين تشكل اسلامي به دور از هرگونه جاه طلبي و حب رياست است و تمامي جلسات با نام مقدس الله و ائمه ي معصومين برگزار مي گردد و همه ي شركت كنندگان ميهمان حضرت ولي عصر (عج)هستند وهيچ كس حق بر گردن ديگري ندارد و همه ي عزيزان به يك اندازه حق اظهار نظر و حضور دارند و تنها ملاك ارزش در اين محفل ، دانش و تقوي ، به معناي واقعي است.

۳. كليه ي هزينه هاي اين هيئت از محل هدايا ، نذورات وكمكهاي انسانهاي عاشق و اهل بيت (ع) تامين مي شود و در زمينه ي نشر معارف قرآني و ترويج فرامين والاي انسان سازي اهل بيت (ع) مصرف مي گردد و هيچ احدي حق اعمال نظر و حاكميت مادي به اين تجمع آرادگان را ندارد.

والحمدالله

اين سه ويژگي ، خلاصه و مفاهيمي از اساسنامه ي هيئت بزرگ و بزرگوار راهيان نور بود كه تقديم محضر گرديد .

جهت گسترش شناخت و تامين جواب پرسشهاي شما دوستان گرام و پاك ، به زودي اساسنامه ي هيئت بر روي وبسايت در محلي مشخص درج خواهد گرديد.

شنبه  ۳ فروردين ۱۳۹۸
download_adress

تدبر در قرآن

وب سایت هیئت راهیان نور را چگونه ارزیابی می کنید؟